Produkt dnia
Golgota. Jak to było?
Golgota. Jak to było?
20,00 zł
szt.
Biblia – droga do Życia
Biblia – droga do Życia
29,40 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?

PAŃSTWO ŚRODKA. Chrześcijaństwo w Chinach wczoraj i dziś

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 38,95 zł 38.95
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Chrześcijanami jesteśmy dzięki świadectwu, jakie od ponad 2000 lat dociera od wspólnoty apostolskiej, z pokolenia na pokolenie. Gdyby nie było tego świadectwa, byłyby zapiski historyczne, wykopaliska, ale nie byłoby dynamiki i kultury chrześcijańskiej, nie byłoby chrześcijaństwa jako wspólnoty wiary, Kościoła, który jest Kościołem Jezusa Chrystusa, posłanym na świat, „aż do skończenia czasów”. Chrześcijaninem nie da się „być w pojedynkę”, bez odniesienia do wspólnoty.

W roku 2018 podpisane zostało Wstępne porozumienie między Stolicą Apostolską a Rządem Chińskiej Republiki Ludowej, dotyczące niektórych aspektów ważnych dla życia katolików w Królestwie Środka. Wywołało ono komentarze w polskich mediach, ukazujące na ogół nie tylko brak znajomości rzeczy, ale i ideologiczne patrzenie na wydarzenia o wiele głębszej, duchowej, kulturowej i społecznej natury. Wskazało także na trudność „wyjścia poza swoje podwórko”, by zobaczyć zmiany zachodzące w całym świecie. Ostatni papieże, Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek, mówią, że przyszłość chrześcijaństwa rozegra się w Afryce i w Azji. Benedykt XVI jeszcze jako kardynał Josef Ratzinger mówił, że Kościół przyszłości będzie małą wspólnotą, małą, ale dynamiczną i wyraźnie żywotną, opartą o Ewangelię i świadectwo apostolskie idące przez wieki, będące zaczynem ożywiającym coraz bardziej anonimowy i tracący więzi wspólnotowe świat.

Zasadne wydaje się zwrócenie uwagi Czytelnika na widoczną w tekstach determinację, z jaką katolicy chińscy starają się o zapewnienie chińskich cech wyrazu wiary, ale jednocześnie wierności istotnym cechom jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła. Warte wskazania są także rozdziały poświęcone „geopolityce”: Nowa droga Jedwabnego Szlaku oraz Obecność chińska w Afryce.

Wymiary:

160x225 mm

Waga:

620 g

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl