Produkt dnia
Golgota. Jak to było?
Golgota. Jak to było?
20,00 zł
szt.
Biblia – droga do Życia
Biblia – droga do Życia
29,40 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?

Zmartwychwstał, nie ma Go tu... Jest żywy na zawsze!

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 25,20 zł 25.20
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Pierwszymi świadkami zmartwychwstania Jezusa są kobiety, które odkrywają pusty grób. Zmartwychwstanie zostanie im najpierw ogłoszone! W tamtym czasie zeznania kobiet nie miały żadnej wartości prawnej zarówno w kulturze żydowskiej, jak i rzymskiej. Nawet uczniowie odrzucili radosne narracje jako „paplaninę” (por. Łk 24, 11) i nie uwierzyli im. Z jakiego powodu zatem autorzy Ewangelii zapisali coś takiego? Chyba, że to prawda...

Czy wierzysz w cielesne zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa? Paweł pisze: „Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, nie ma sensu głoszenie ewangelii i bezcelowe jest w nią wierzyć. (...) Wtedy twoja wiara jest iluzją; poczucie winy, które oskarża Ciebie o twoje grzechy, nadal ciąży na tobie” (Biblia, 1 List do Koryntian 14 i 17).

Wzbudzenie Jezusa (przez Ojca) ze śmierci do życia nie jest tylko drobną sprawą, przy której nie ma znaczenia czy w to wierzę, czy nie. Wprost przeciwnie, ono jest podstawą wiary w Jezusa. To jest najważniejsze!

Wychodząc naprzeciw pragnieniu wielu Osób pogłębienia refleksji nad chrześcijaństwem i postawami opartymi o wiarę, podjęliśmy decyzję publikacji czterech tomów, niejako „czterech kroków”. Pierwszym był album-książka Na skrzyżowaniu dróg /Ekklesia/. Jak Jezus dla nas tworzył swój Kościół. Album ukazał istotne punkty historii ludzkości, historii zbawienia. Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i jako kobietę na swój obraz i podobieństwo, obdarzonych godnością. Dynamizm rozszerzania się pierwszych wspólnot chrześcijańskich, drogę Apostołów z Jerozolimy, przez Bliski Wschód, zaczepiając o Azję Mniejszą, Bałkany, Grecję, do Rzymu. Sytuacja prześladowań i towarzysząca im ze strony pierwszych chrześcijan determinacja postaw wiary. Album oparty o Biblię i o życie Kościoła dziś, ukazujący życia człowieka we wspólnocie wiary jaką jest Kościół, kroczenie DROGĄ jaką jest Pan Jezus. Drugim krokiem, był tomik Nowe odczytanie codzienności. Teksty Wschodnich i Zachodnich Ojców Kościoła. Pokazał żywotność, konkret, precyzję, z jaką w pierwszych wiekach chrześcijaństwa codzienność była widziana w świetle Jezusa Chrystusa; jak dużą troskę przywiązywano do umocnienia klimatu życia wspólnoty chrześcijańskiej, żyjącej w pogańskim otoczeniu świata. Teraz robimy trzeci krok. Ma on przybliżyć do zrozumienia Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Zmartwychwstał, nie ma Go tu! Jest żywy na zawsze. Czterdzieści dni spotkań Zmartwychwstałego z uczniami były „szkołą nowego języka” kontaktu ze Zmartwychwstałym Panem, pokazaniem jak rozwój człowieka prowadzi do zmartwychwstałej formy istnienia, a obrastanie konsumpcją i egocentryzmem je blokuje.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl