Płomień

Powieść o świętym Stanisławie Kostce

Z ilustracjami Emilii Kalinowskiej

Szanowni Państwo,

książka Powieść ukazuje postać świętego Stanisława Kostki zupełnie odmienną od tej, do której nas przyzwyczajono. Napotykamy na jej stronach zwyczajnego nastolatka o niezwyczajnym życiu i niezwykle silnym charakterze. Nie brakuje w niej szczypty humoru, grozy i zauroczenia. Z pewnością owa powieść przeobrazi spojrzenie na tego wyjątkowego świętego, z korzyścią dla Czytelniczki, z pożytkiem dla Czytelnika.

Słodycz, słabość, nieustanna uległość… Nie w przypadku świętego Stanisława Kostki z powieści Płomień. Na przestrzeni kilku stuleci skutecznie zniekształcano wizerunek dzielnego i konsekwentnego nastolatka z Mazowsza. Zatem najwyższa już pora, aby ukazać go takiego, jakim był naprawdę, mając za podstawę powieści wiarygodne przekazy, a nie ckliwe wyobrażenia. Powieść prezentuje zupełnie inny portret tego świętego niż dotychczas znane, z pewnością bliższy współczesnym czytelniczkom i czytelnikom. Jaki? Wystarczy otworzyć książkę…

Książka ta nadaje się świetnie jako impuls dla młodzieży; do dyskusji o formach obecności Boga w życiu młodych ludzi oraz ich postawy wobec niej; do pracy w grupach.

Cena:

30,00 zł (od 5 egzemplarzy – 25,00 zł)

Autor:

Justyna Sprutta – historyczka sztuki, teolożka, polonistka. Bibliotekarka i wykładowczyni akademicka. Korektorka, redaktorka i tłumaczka. Pasjonatka starożytności, ikony, przyrody, literatury pięknej, teatru i muzyki. Od lat związana z duchowością ignacjańską i nadal nią zafascynowana.

Zamówienia:

elektronicznie: kontrast.boguslaw@gmail.com

zakup elektroniczny: www.kontrastbs.pl

Warszawa 2024, ss. 162

ISBN 978-83-62793-49-5

Wymiary:

144×201 mm

Oprawa:

szyta nićmi, miękka

Waga:

235 g